Jak wybrać olejki do włosów?

Dobre olejki do włosów to takie, które są dopasowane do rodzaju i struktury Twoich kosmyków. Nie każdy olej będzie odpowiedni do każdego typu włosów. Dzielą się one bowiem na trzy rodzaje. Włosy niskoporowate są zdrowe, najczęściej proste. Ich łuski ściśle przylegają do powierzchni, dzięki czemu są gładkie, nie puszą się nawet pod wpływem wilgoci, czy zmian temperatur. Średnioporowate mogą się lekko falować. Najczęściej wyglądają zdrowo, jednak pod wpływem czynników zewnętrznych, zwłaszcza wysokiej wilgotności mogą zacząć się kręcić lub puszyć. To często włosy lekko osłabione stylizacją oraz zabiegami fryzjerskimi. Włosy wysokoporowate są najczęściej kręcone. Mają tendencję do przesuszania się i puszenia. Do tej kategorii zalicza się również pasma mocno zniszczone zabiegami fryzjerskimi, takimi jak częste rozjaśnianie, prostowanie, czy trwała ondulacja.

Jak wybrać najlepsze olejki do włosów dla siebie?

Najbardziej uniwersalny jest olejek arganowy, który świetnie radzi sobie z każdym rodzajem włosów, pozostawiając je w znacznie lepszej kondycji. Jeśli jednak Twoje włosy potrzebują pomocy w odbudowie i regeneracji, postaw na olejki dopasowane do ich potrzeb. Dla włosów wysokoporowatych świetnie sprawdzą się olejki z czarnuszki, kiełków pszenicy, awokado czy olej lniany. Te produkty mogą jednak obciążać włosy niskoporowate, dla których znaczne lepsze efekty przyniesie pielęgnacja olejem kokosowym, masłem kakaowym lub shea.

Co daje pielęgnacja włosów olejkami?

Nałożenie oleju na włosy, a często i skórę głowę pomaga dogłębnie je odżywić oraz odbudować. Włosy stają się miękkie i gładkie. Przestają się puszyć i plątać. Dodanie olejku do odżywki pomaga lepiej nawilżyć pasma, a także zabezpieczyć je przed ponownym uwalnianiem się z nich wody. Natomiast zastosowanie odpowiedniego olejku na same końcówki wygładza je, zapobiega ich niszczeniu i rozdwajaniu. W BEA BELEZA znajdziesz olejki do włosów dopasowane do różnych potrzeb, dzięki czemu możesz mieć pewność, że wybierzesz idealny produkt dla siebie. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.