Szampon i odżywka, które dbają o kolor włosów

Farbowanie włosów polega na wprowadzeniu pod łuskę włosa wybranego rodzaju pigmentu. Każde kolejne mycie włosów może prowadzić do stopniowego wypłukiwania się koloru. Aby spowolnić ten proces, warto sięgać po odpowiednie produkty do włosów farbowanych. Pierwszym kosmetykiem, po który sięgamy prawdopodobnie najczęściej, jest szampon. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór szamponów do włosów farbowanych, w tym te dedykowane włosom w kolorze blond. Dzięki nim dokładnie oczyścisz włosy i skórę głowy, a kolor będzie równie piękny, jak po wyjściu od fryzjera.

Kosmetyki do włosów farbowanych, a szampony w szczególności, zawierają składniki zapobiegające blaknięciu lub żółknięciu włosów. Dodatkowo często zawierają filtry UV, które chronią włosy przed blaknięciem pod wpływem słońca. Szampony i odżywki przeznaczone do włosów farbowanych to podstawa pielęgnacji, jeśli chcesz zachować zdrowe i piękne włosy w intensywnym kolorze.

Kosmetyki do włosów farbowanych, które warto kupić

Preparaty do włosów farbowanych to także różnego rodzaju sera i maski, które mają na celu zarówno ochronę koloru, jak i poprawę stanu włosów. Farbowanie może osłabić kondycję włosów i sprawić, że staną się bardziej podatne na wypadanie, czy rozdwajanie końcówek. Na skutek farbowania zwykle powstają mikrouszkodzenia - jeśli o nie nie zadbasz, włosy szybko staną się szorstkie i matowe. Wśród kosmetyków do włosów farbowanych wyróżniają się maski utrwalające kolor. Dzięki nim można błyskawicznie naprawić strukturę włosa, chroniąc w ten sposób molekuły koloru przed wypłukaniem.

Jeśli lubisz rozpieszczać swoje włosy, to mamy dla Ciebie wyjątkowe preparaty do pielęgnacji włosów, jakimi są sera i olejki do włosów. Połączenie cennych olejów i wyciągów z roślin, które znajdują się w dostępnych w naszym sklepie kosmetykach, sprawiają, że włosy stają się miękkie i elastyczne, a kolor pozostaje wyrazisty i lśniący. Dodatkowo zarówno sera, jak i odżywki ułatwiają rozczesywanie i zapobiegają puszeniu się włosów. Preparaty tego typu zadbają o każdy rodzaj włosów.