Kosmetyki dla włosów przesuszonych

Częste zabiegi u fryzjera, suszenie, prostowanie lub kręcenie włosów sprawiają, że tracą one swoją ochronną powłokę tłuszczową. W efekcie łuski włosa przestają przylegać ściśle do jego powierzchni, a przez powstałe szczeliny szybko ucieka wilgoć. Włosy stają się matowe, postrzępione i bardziej podatne na uszkodzenia. Mogą się łamać i rozdwajać na końcówkach. Zatem przesuszenie włosów to efekt źle dobranej pielęgnacji lub zaniedbania. Wyjątkiem są posiadaczki kręconych włosów. W ich przypadku przesuszenie jest naturalne i wynika ze struktury tego typu kosmyków.

Suche i zniszczone włosy można jednak uratować, zapewniając im odpowiednią pielęgnację. Warto zwrócić uwagę na to, czym jest równowaga PEH i jak można ją osiągnąć. Kluczem jest dobór kosmetyków, które będą zawierały proteiny, emolienty i humektanty. Proteiny to białka, czyli naturalny budulec włosów. Kosmetyki na suche włosy z proteinami wnikają w głąb ich struktury, wypełniają ubytki i odbudowują włosy. Emolienty tworzą dodatkową barierę ochronną, która przylega do włosów, chroniąc je przed działaniem czynników zewnętrznych i utratą wody. Humektanty to substancje nawilżające, które uzupełniają wilgoć wewnątrz pasm.

Włosy suche i zniszczone - jakie kosmetyki?

Zniszczone włosy potrzebują porządnej dawki każdego ze wspomnianych składników. Warto zatem dobrać taką pielęgnację, która będzie całkowicie pokrywać zapotrzebowanie włosów. Wiele szamponów i odżywek do włosów zniszczonych ma w składzie proteiny. Zazwyczaj jest to keratyna i elastyna. W przypadku bardzo zniszczonych i rozdwojonych końców warto dodatkowo zabezpieczyć je jedwabiem lub wygładzającym olejkiem. Humektanty znajdują się w maskach nawilżających. Są one bogate w składniki aktywne, które uzupełniają poziom nawilżenia, dzięki czemu włosy stają się sprężyste, gładkie i lśniące. Emolienty to wszelkiego rodzaju masła i olejki do włosów. One również mają działanie odżywcze i regenerujące, a dzięki warstwie ochronnej pozwalają zachować efekty pielęgnacji na dłużej.

Kosmetyki do włosów przesuszonych to nie tylko podstawowa pielęgnacja. Aby odpowiednio nawilżyć swoje pasma, warto do pielęgnacji dodać serum, a także olejki i spraye ochronne, zabezpieczające włosy przed zanieczyszczeniami, wysoką temperaturą oraz dodające im dodatkowego blasku i pięknego wyglądu. Wszystkie kosmetyki do włosów zniszczonych znajdziesz w naszym sklepie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą.