Jakie są najlepsze kosmetyki do cienkich włosów?

Już na etapie czyszczenia skóry głowy warto zdecydować się na szampon, który dodaje objętości i zagęszcza włosy. Dzięki niemu już ten podstawowy etap pielęgnacji może przyczynić się znacząco do poprawy kondycji włosów, odbicia ich od nasady i wizualnego efektu większej objętości. Kolejnym krokiem jest odżywka lub maska. Istnieje mocno zakorzeniona opinia, że tego rodzaju kosmetyki nie są dobrym rozwiązaniem, bo mogą nadmiernie obciążać cienkie pasma. Nie jest to prawda. Maskę i odżywkę powinno się dobierać do porowatości włosów, a nie ich grubości. W przypadku wysokoporowatych włosów nawet solidna dawka maski im nie zaszkodzi.

Kosmetyki do włosów cienkich to również oleje, sera i wcierki. Jeśli będą odpowiednio dobrane do grubości, mogą dać świetny efekt. Za ich sprawą można doskonale odżywić włosy, odbudować ich zniszczenia, a także nawilżyć. Olejki to również świetny filtr ochronny, który zabezpiecza włosy przed zanieczyszczeniami. Cienkie włosy uwielbiają również wszelkiego rodzaju wcierki, które wzmacniają ich strukturę. Często powodują również wysyp nowych włosków, a im ich więcej, tym bujniejsza będzie Twoja fryzura.

Dobre kosmetyki do włosów cienkich? Zamów w BEA BELEZA

Przy słabych i delikatnych włosach warto pamiętać o ich wzmocnieniu i odżywieniu. Kosmetyki do cienkich włosów powinny zawierać proteiny, które wzmacniają ich strukturę oraz pomogą odbudować uszkodzenia. Nie powinno zabraknąć składników nawilżających, które sprawią, że włosy staną się sprężyste i pełne życia. Niezbędne są również emolienty, które stanowią barierę ochronną, zabezpieczającą włosy przed ich zniszczeniem lub utratą wody. Dzięki nim włosy będą gładkie i lśniące.

Dla wygody naszych klientów wszystkie kosmetyki podzieliliśmy na kategorie. Dzięki temu można dobrać produkty dostosowane do rodzaju i indywidualnych potrzeb każdych kosmyków. Kosmetyki do włosów cienkich i wypadających to propozycje od cenionych producentów, których celem jest ich wzmocnienie oraz nadanie objętości. Tego rodzaju pielęgnacja sprawia, że włosy są ładnie uniesione od nasady, świetnie się układają, a przy tym wyglądają na zdrowe. Współpracujemy z wiodącymi producentami produktów fryzjerskich, dzięki czemu możesz kontynuować sposób pielęgnacji, wybrany przez doświadczonego fryzjera.