Czym jest równowaga PEH, czyli jak dbać o kręcone włosy

Włosy kręcone wymagają odpowiedniej dawki protein, humektantów i emolientów. Jeśli jednego z tych składników zabraknie lub równowaga zostanie zaburzona, fryzura momentalnie traci na swojej sprężystości. Niestety włosy się od siebie różnią i kosmetyki do włosów kręconych, które zadziałają u innych, niekoniecznie będą dobre dla Ciebie. Istnieją jednak pewne wskazówki, które pozwalają odkryć własny sposób na zachowanie równowagi PEH. Najważniejsza jest obserwacja, która pomoże wybrać najlepsze proporcje.

Proteiny to naturalne cegiełki, które uzupełniają braki i odbudowują zniszczone włosy. Do najpopularniejszych protein należą keratyna, jedwab i elastyna, które są częstym składnikiem szamponów, odżywek i masek. Humektanty są odpowiedzialne za utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgoci i nawilżenia włosów. Świetnie sprawdzą się produkty do włosów kręconych z dodatkiem gliceryny, mocznika, miodu czy aloesu. Emolienty to oleje, masła czy parafina. Ich zadaniem jest stworzenie na włosach ochronnej powłoczki, która doda im blasku i gładkości.

Najlepsze kosmetyki do włosów kręconych

Na początku równowaga PEH może wydawać się bardzo skomplikowana, lecz w rzeczywistości często wystarczy odpowiednio dobrać podstawowe produkty pielęgnujące. Dobre kosmetyki do włosów kręconych to szampon z proteinami, na przykład taki z dodatkiem keratyny, mocno nawilżająca odżywka lub maska i wybrany olejek pielęgnacyjny, który zabezpieczy Twoje włosy przed szkodliwymi zanieczyszczeniami i zatrzyma wilgoć w ich wnętrzu. Kosmetyki do falowanych włosów można dobrać na podobnej zasadzie, gdyż ich potrzeby są podobne, jak w przypadku włosów kręconych.

Ostatnim krokiem pielęgnacji loków i fal jest użycie stylizatora. To za jego pomocą można wydobyć odpowiedni skręt - zarówno mięsiste fale, jak i drobne loczki. W naszym sklepie znajdziesz profesjonalne kosmetyki, które pomogą Ci uzyskać ten efekt. Jeśli chcesz na koniec dodać swoim włosom blasku, użyj olejków rozświetlających. Niezależnie od wybranej metody pielęgnacji, w BEA BELEZA znajdziesz odpowiednie produkty.